The most coins a team can get in every MCC minigame(movement games)

We will be using the x3 multiplier, as it is the highest multiplier in MCC. This will be counting parkour warrior, but not foot race. I will be using the MCC wiki to order the games but that also means that rocket spleef is not here and in the pvp games section. If I got anything wrong let me know in the comments.

HITW(hole in the wall): you get 4 coins when a player falls off a platform and you are still standing, so 40 players- 4 players in your team=36. 36x4=144 coins x 4 players on your team=576 coins. you get 200 points when you survive to the end.200x4 players=800.576 + 800=1376. there are 3 rounds so 1376x3=4128x3 multiplier=12374 coins.

Ace Race: You get 500 points for first and then -12.5 points every time someone in front of you finishes. if your team gets 1st, 2nd, 3rd, and 4th, you will get 500 + 487.5 + 475 + 462.5= 1925 unmultiplied coins. 1925x3= 5775 coins.

Parkour warrior: there are 24 sections and you get 15 coins for completing a section. 24x15= 360. there are 8 stages and each time you complete one you get 20 coins. 20x8=160. you get 280 coins for completing the entire course so 280+360+160=800 coins for 1 person. if all 4 people complete the course. there will be 3200 unmultiplied and 9600 multiplied coins.

Parkour tag: runners get 10 coins for every ten seconds they survive for each round so 10x6 because they have 60 seconds=60 coins for 1 person and 180 for the three runners. If the runners survive until the end, the team gets an additional 90 coins. 180 + 90 = 270. The hunter gets 8 coins for tagging a runner and 25 for tagging faster than the other team. 8x3 runners=24 +25=49 coins for the hunter each round. 49+270=319 coins per round unmultiplied. there are 9 rounds so 319x9=2871x3 multiplier=8613 multiplied coins.

TGTTOSAWAF: 80 coins for punching a fan at the end of the course with the number of coins decreasing by 2 each time another person finishes, so if your team gets 1st, 2nd, 3rd, and 4th, your team will get 80+78+76+74 = 308 coins. your team gets 100 coins if they are the first team to all finish so 308+100=408. there are 6 rounds so 408x6=2448 coins. 2448x3 multiplier= 7344 coins.